Drevené podlahy a obklady


Drevo patrí k najstarším stavebným materiálom vôbec. V súčasnosti prežíva svoju renesanciu v plnom rozsahu. Či pri jeho využití na podlahách stavieb, obkladoch fasád, výrobe nábytku, schodov či celých stavieb.
Naša ponuka zahŕňa sortiment drevených podláh a obkladov v neprebernom množstve typov a konštrukcií. Vývoj pritom napreduje každým dňom a preto aj naša ponuka v dreve je najdynamickejšie sa meniaca z celého sortimentu našich materiálov.
Ponúkame masívne drevené podlahy z Indonézie, Barmy, Laosu, Južnej a Severnej Ameriky, Afriky, Európy. Sortiment zahŕňa ľahké cédrové obklady fasád a saun, mäkké ale lacné palubovky z borovice, smreku či červeného smreku, etrémne tvrdé a ťažké podlahy z ipe, jarrahu, merbau, teaku, makasaru, padauku, bubingy, sucupiry, a ďalších exotických drevín. Samozrejmosťou je kompletná škála európskych drevín ako čerešňa, javor, jaseň, dub, buk, jelša, slivka, jabloň, hruška ... .
Nájdete u nás od 8 mm hrubej mozaiky, cez 10 mm mozaiky, lamparkety, dvojvrstvé parkety, palubovky či intarzie. V 14 mm hrúbke si môžete vybrať masívne parkety, palubovky, plávajúce trojvrstvé podlahy, ecoliny. 20 mm hrubé parkety a palubovky s klasickým či antickým dizajnom. Špalíkové podlahy, škárovky a masívne profily dopĺňajú našu ponuku.
Ponuku dopĺňa kompletný rad exteriérových roštov z tlakovo impregnovaného dreva, smreku či borovice, agátu, dubu, bankirai, merbau, ipe, shorea, balau, tali.
Pre použitie konkrétnej dreviny či konštrukcie však dvojnásobne platí dvakrát meraj a raz rež v preklade asi tak, že skôr než sa rozhodnete príďte sa vopred poradiť. Veľmi veľa faktorov totiž ovplyvňuje trvanlivosť a správnu funkčnosť podlahy. Z mnohých spomeňme typ vykurovania, orientáciu priestoru k svetovým stranám, vlhkosť, prevádzkové teploty, hrúbku, izolačné vlastnosti dreva, povrch lak či olej, kresbu dreva či samotné vlastnosti konkrétnej dreviny objemová zosychavosť, pevnosť, tvrdosť, farebná stálosť atď.
Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme a pomôžeme s výberom. Naša ponuka je podobne ako u všetkých nami ponúkaných materiáloch komplexná, od návrhu, poradenstva, kalkulácie, až po samotnú montáž či údržbu.